Pomáhaly jsme s Tříkrálovou sbírkou

30.01.2015 14:34

Skautky i světlušky z oddílu Rolničky se letos stejně jako minulé roky zúčastnily Tříkrálové sbírky, jejíž výtěžek putuje především na provoz Domova klidného stáří v Pravětíně. Celkem se děvčatům z našeho oddílu podařilo vybrat 43 806 Kč! Děkujeme všem hodným lidem, kteří nám otevřeli a přispěli do kasiček.

Světlušky se dokonce dostaly až na titulní stránku vimperských novin: https://www.mesto.vimperk.cz/Noviny/2015/vn0215.pdf

Zpráva z Charity: https://vimperk.charita.cz/clanky/trikralova-sbirka-2015/

Změna vůdkyně oddílu

23.08.2014 22:48

Knoflík z pracovních důvodů předala v srpnu vedení oddílu své sestře, Pírku. Prosíme všechny členy, aby již Knoflíka ohledně skautu nekontaktovali. Děkujeme :)

Skautky z našeho oddílu se zúčastnily Jihočeského Jamboree

08.10.2012 14:31

Poslední tři dny v září proběhlo na skautské základně Lišky u Bechyně setkání skautů a skautek z jihočeského kraje neboli Jamboree.

Zde si můžete o Jamboree přečíst článek v Táborském deníku: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/skauti-si-vyrobili-spolecny-znak-kraje-petiliste-ruze-20121003.html?s=

jj

A zde je zápis očima tří účastnic :-)

Jamboree 2012

Vše začlo 28. září. Jely jsme vlakem z Vimperka do Bechyně. Přestupovaly jsme asi 3x. Z Bechyně jsme nakonec šly bez baťohů, páč nám je Matyldy taťka vzal autem. Po příchodu jsme si všecny skautky/skauti z Vimperka postavili stany a překvapivě to šlo docela snadno. Ještě že nám

Miky půjčila stan, protože kdyby jsme měly například Skokanovo, trvalo by to dlouho (jakože to holkám dlouho trvalo :D ). Pak se hrály seznamovací hry, např. že jsme zjišťovali, co ostatní dělají, jestli třaba používají pastu Odol nebo jestli loupeš banán od špičky.

Poté jsme si uvařili večeři. Pak jsme měli volný program. Mohli jsme jít do čajovny, nebo do kavárny, nebo k táboráku zpívat. V jedenáct hodin byla večerka, ale i tak jsme si všichni povídali. Ráno měl být budíček v 7:30, ale všichni byli vzhůru před budíčkem.

Skoro všechny holky z Veverek při vaření neměly sirky :D

jj

Po snídani bylo tržiště. Byly tam různé aktivity od různých skupin (družin). My jsme měly Černé historky. Byla tam také univerzita leváctví. Poté, co jsme si uvařili oběd, nás svolali a vysvětlili hru, kterou hráli všichni skauti/skautky. Ze začátku nikdo hru nechápal, ale po chvilce jsme jí pochopili. Při této hře jsme se hodně naběhali a promočené od deště jsme se vrátily do tábora. Pochopili všichni až na Miky :D

Taky jsme měly možnost jít na mši, ale půlka tam nešla (kromě Matyldy a Monty + vedoucí).

V noci si Miky, Pipi a Matylda myslely, že jsou zamčený WC (což nebyly :D ).

V neděli ráno jsme si zabalili a vyrazili pěšky na nádraží. Byl to nejlepčí víkend ze skautů :)

Napsaly: Matylda, Pipi, Miky

Fotky: Rex (všechny fotky na https://sirokko.junak-tabor.cz/novy_web/phprs/gallery.php?akce=galerie_ukaz&galerie_id=431&gal_ukaz_pocet=222&gal_ukaz_order=date_down)

Pírko

Vzpomínky na Tříkrálovou sbírku 2012

13.02.2012 13:29

Již tradičně se vimperské skautky s radostí zapojily do Tříkrálové sbírky pro Charitu. Malí i velcí koledníčci obcházeli již tradičně celý Zdíkov a velkou část Vimperka. Letos se akce zúčastnil opravdu celý oddíl Rolniček – bylo nás celkem šest skupin. I přes drsné zimní podmínky – mráz, náledí i sněhové vánice - to pro nás byl krásný zážitek. Lidé nás přijímali velice vstřícně a do našich kasiček kromě malých mincí dávali i hodně bankovek. Přesto každý dar, byť  to bylo jen pár korun, měl pro nás velkou cenu. Velkou podporou pro nás bylo i občasné pozvání na teplý čaj nebo kousek vánočního cukroví na cestu. Všechny nás nejvíc potěšilo vidět známé tváře z loňského koledování…vědět, že už na nás a na požehnání, které přinášíme do domů, lidé čekají…

Letos se našim skautkám podařilo vykoledovat pro charitu celých 52 960 Kč, což je téměř polovina celé částky, která se na vimpersku vybrala. Děkujeme všem dobrým lidem i vám skautky – kolednice!

Z postřehů skautek:

„Ve Zdíkově jsme zažili opravdickou sněhovou bouři!“ (Skokan)

„Ve Zdíkově mají nejkrásnější psy!“ (Šušenka) (Občas byl problém skautky od mazlení s pejsky odtrhnout a místní hafani nám taky často skvěle pomáhali se zpěvem! J )

„Lidé jsou na nás moc hodní…máme plné kapsy čokoládek!“ (světlušky)

„Právě mi zmrzl úsměv na rtech…!“ (anonym)

Všechny malé kolednice se shodly, že písničku „My tři králové…“ už si zpívají i ze spaní!

Knoflík

Vimperské skautky prodávaly na adventních trzích výrobky pro hospic

04.12.2011 17:38

V sobotu 26.11. vimperské skautky a světlušky prodávaly na adventních trzích ve Vimperku své výrobky  -  náušnice, kamínky štěstí, ozdoby na stromeček, vizovické pečivo, malované perníčky, vánoční přání a mnoho dalších... Výtěžek sbírky bude darován prachatickému hospici Jana Nepomuka Neumanna.  Skautkám se díky štědrosti návštěvníků trhů podařilo vybrat téměř 4000,- Kč :-)