Skautky z našeho oddílu se zúčastnily Jihočeského Jamboree

08.10.2012 14:31

Poslední tři dny v září proběhlo na skautské základně Lišky u Bechyně setkání skautů a skautek z jihočeského kraje neboli Jamboree.

Zde si můžete o Jamboree přečíst článek v Táborském deníku: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/skauti-si-vyrobili-spolecny-znak-kraje-petiliste-ruze-20121003.html?s=

jj

A zde je zápis očima tří účastnic :-)

Jamboree 2012

Vše začlo 28. září. Jely jsme vlakem z Vimperka do Bechyně. Přestupovaly jsme asi 3x. Z Bechyně jsme nakonec šly bez baťohů, páč nám je Matyldy taťka vzal autem. Po příchodu jsme si všecny skautky/skauti z Vimperka postavili stany a překvapivě to šlo docela snadno. Ještě že nám

Miky půjčila stan, protože kdyby jsme měly například Skokanovo, trvalo by to dlouho (jakože to holkám dlouho trvalo :D ). Pak se hrály seznamovací hry, např. že jsme zjišťovali, co ostatní dělají, jestli třaba používají pastu Odol nebo jestli loupeš banán od špičky.

Poté jsme si uvařili večeři. Pak jsme měli volný program. Mohli jsme jít do čajovny, nebo do kavárny, nebo k táboráku zpívat. V jedenáct hodin byla večerka, ale i tak jsme si všichni povídali. Ráno měl být budíček v 7:30, ale všichni byli vzhůru před budíčkem.

Skoro všechny holky z Veverek při vaření neměly sirky :D

jj

Po snídani bylo tržiště. Byly tam různé aktivity od různých skupin (družin). My jsme měly Černé historky. Byla tam také univerzita leváctví. Poté, co jsme si uvařili oběd, nás svolali a vysvětlili hru, kterou hráli všichni skauti/skautky. Ze začátku nikdo hru nechápal, ale po chvilce jsme jí pochopili. Při této hře jsme se hodně naběhali a promočené od deště jsme se vrátily do tábora. Pochopili všichni až na Miky :D

Taky jsme měly možnost jít na mši, ale půlka tam nešla (kromě Matyldy a Monty + vedoucí).

V noci si Miky, Pipi a Matylda myslely, že jsou zamčený WC (což nebyly :D ).

V neděli ráno jsme si zabalili a vyrazili pěšky na nádraží. Byl to nejlepčí víkend ze skautů :)

Napsaly: Matylda, Pipi, Miky

Fotky: Rex (všechny fotky na https://sirokko.junak-tabor.cz/novy_web/phprs/gallery.php?akce=galerie_ukaz&galerie_id=431&gal_ukaz_pocet=222&gal_ukaz_order=date_down)

Pírko